Teja in Valentina sta ekologinji in »na tem področju se skoraj ne da dobiti izkušenj v času študija,« menita. »Če pogledaš dela, ki jih ponuja študentski servis, se ne najde nič primernega, razen morda kakšno pomivanje steklovine,« dodata.
Srečali sta se z Anžetom Županičem, raziskovalcem z Nacionalnega inštituta za biologijo, ki jima bo pomagal pri iskanju priložnosti. »Prednost biologije je v tem, da je to široka panoga, ki daje veliko priložnosti, po drugi strani pa si lahko izgubljen, kam in kako se obrniti.”
Tejino in Valentinino zgodbo si lahko preberete v članku na portalu 24ur.com.