Gregor, študent ekonomije, med študijem ni spoznal osebnih zgodb posameznikov uspešnih na njegovem področju, zaradi česar je tudi sam pesimističen glede svoje prihodnosti. »V strokovne kroge lahko prideš le preko neformalnih zvez in prijateljstev«, saj je ekonomistov v Sloveniji preveč, meni. »Če se Slovenci ne bi bali sprememb, bi si tudi mladi lažje ustvarili svojo karierno pot«.
O njegovem srečanju z Gregorjem Peričem, Tadejem Kobalom in Matejem Svetino pa v Primorskem pospešku.